Ogłoszenia parafialne

XV Niedziela Zwykła, 14.07.2019

Data: 14 lipiec 2019, Niedziela / Ilość wyświetleń: 409

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 VII 2019

I.Kalendarz liturgiczny:
• Poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Ko-ścioła
• Wtorek - wspomnienie NMP z Góry Karmel, (NMP Szkaplerznej)
• Czwartek - wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
• Sobota - wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

II.Sprawy bieżące:
1.Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00- 19.30. Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Wieczorem o godz. 20.00 zapraszamy na koncert organowy pt. „Wokół Sebastiana Bacha” w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem. Wystąpi Łukasz Mosur.

2.We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Modlitwy i oprawę liturgiczną po-prowadzi Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.

3.W przyszłą niedzielę będziemy gościć siostry Sercanki pracujące w Boliwii, które dadzą świadectwo o swojej pracy misyjnej i będą zbierały ofiary do puszek na potrzeby misji.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Jana Sygut z ul. Gładkie
2. + Helenę Palider z ul. Kościeliskiej
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót