Ogłoszenia parafialne

XIV Niedziela zwykła, 07.07.2019

Data: 6 lipiec 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 581

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 VII 2019

I.Kalendarz liturgiczny:
• Poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
• Czwartek – święto św. Benedykta, Opata, patrona Europy
• Piątek - wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
• Sobota - wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

II. Sprawy bieżące:
1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Co-dziennie o godz. 15.00 jest sprawowana Eucharystia. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30. Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw. Nieszpory nie-dzielne o godz. 18.30.

2. We wtorek nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o św. Janie Pawle II z możliwością ucałowania Jego relikwii.

3. W sobotę kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.00 Msza św. z kazaniem, następnie różaniec i potem procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. Także w tym dniu przy Starym Kościele na ul. Kościeliskiej w kaplicy świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta będzie sprawowana Msza św. o godz. 8.00.

4. W niedzielę /7 lipca/ w kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych przy ul. Kościelnej rozpoczyna się nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej. Siostry zapraszają na Mszę św. o godz. 18.00. W czasie nowenny, w dni powszednie w kaplicy Sióstr nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert muzyki organowej. W niedzielę 14 lipca, będzie taca inwestycyjna przeznaczona na malowanie kaplic bocznych.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót