Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Przenajświętszej Trójcy, 16.06.2019

Data: 15 czerwiec 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 1281

I. Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała)

Piątek - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika


II. Sprawy bieżące
Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci, a za tydzień błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo.


We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30 połączona z Litanią do Serca Pana Jezusa. W piątek o godz. 15.00 Msza św. w intencji Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego.
W środę Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży o godz. 8.00.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. koncelebrowana będzie sprawowana w kościele św. Krzyża o godz. 9.00, po której wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Zamoyskiego i Krupówki do Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Bardzo prosimy o udekorowanie domów emblematami religijnymi zwłaszcza na trasie procesji, jak również o zamknięcie na czas przejścia sklepów, karczm i restauracji. Niech to będzie świadectwo naszej wiary i prośba o Boże błogosławieństwo. Msze św. w naszym Sanktuarium będą odprawiane o godz. 6.30; 8.00; 9.30; zaraz po zakończeniu procesji ok. 11.30; 12.30; 15.00; 17.00 i 19.00. W Starym kościele MB Częstochowskiej o godz. 8.30 i 10.00, zaś w kaplicy na Gubałówce o godz. 11.30 i potem procesja. W ciągu oktawy procesje wokół naszego kościoła odbywać się będą wieczorem o godz. 18.30 rozpoczynając od czwartku.


Spowiedź św. przed Bożym Ciałem oraz na zakończenie roku będzie podczas codziennych dyżurów i w środę od 15.00-19.30. Prosimy dzieci Pierwszo-komunijne oraz Rocznicowe o przyjście w strojach liturgicznych na Mszę św. i procesję. Także zapraszamy najmłodsze dzieci do sypania kwiatów i do dzwonienia podczas procesji jak i w oktawie Bożego Ciała.

W piątek 21 czerwca o godz. 19.00 Msza św. w intencji Ks. Infułata Stanisława Olszówki z okazji 55 rocznicy święceń kapłańskich.

Dziś przed kościołem po mszach św. schola „Stokrotki” będzie koncertować i zbierać ofiary do puszek na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego do Krynicy Morskiej. Dziękujemy za wszelką okazaną pomoc w wyjeździe dzieci na wakacje. Bóg zapłać.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót