Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 09.06.2019

Data: 8 czerwiec 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 589

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 09 VI 2019R.

I. Kalendarz liturgiczny:
• Poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
• Wtorek - wspomnienie św. Barnaby, apostoła
• Środa - wspomnienie bł. Juliana Nowowiejskiego, bpa i bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i Towarzyszy, męczenników
• Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
• Piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
• Niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy

II. Sprawy bieżące
1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie Małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci. Natomiast po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich na Koncert – Misterium w 22 rocznicę Pielgrzymki do Zakopanego Wielkiego Polaka i Papieża św. Jana Pawła II pt. „PAMIĘTAMY”. Wstęp wolny. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.

2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 15.00 i 19.00. W Starym Kościele o godz. 8.00. W kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00.

3. We wtorek nabożeństwo do bł. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek nabożeństwo o św. Janie Pawle II z możliwością ucałowania Jego relikwii. W czwartek kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją światła wokół kościoła o godz. 19.30. Prosimy o przyniesienie świec odpowiednio zabezpieczonych przed kapaniem.

4. Dziś przed kościołem odbywa się kiermasz i kwesta do puszek na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla dzieci ze świetlicy. Natomiast w przyszłą niedzielę 16 czerwca br. po Mszach św. będzie koncertować schola „Stokrotki” zbierając datki na dofinansowanie wyjazdu do Krynicy Morskiej.

5. W związku z budową nowej stacji transformatorowej przy ul. Jana Pawła II na działce parafialnej, zakład energetyczny prosi mieszkańców ulicy Jana Pawła II, aby w dniu 12 czerwca br, tj. w najbliższą środę w godz. 7.00-17.00 nie pozostawiać samochodów na długości całej ulicy, aby umożliwić przejazd dźwigu. Parafia z wtorku na środę oraz w tym dniu udostępni mieszkańcom miejsca na parkingu parafialnym. Także łączka do domów prywatnych będzie w środę nie przejezdna.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Marię Gabryś z ul. Kościelnej
Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót