Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO, 02.06.2019

Data: 1 czerwiec 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 529

I. Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
Środa – wspomnienie Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy
Piątek – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników franciszkańskich
Sobota – wspomnienie św. Jadwigi, królowej
Niedziela – uroczystość Zesłania Ducha Świętego

II. Sprawy bieżące
1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw.

2. W poniedziałek rozpoczyna się septenna przed uroczystośćią Zesłania Ducha Św. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz Godzina Uwielbienia od godz. 19.30 do 20.30, która poprowadzi Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre”. W tym tygodniu wypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek podczas Mszy św. porannych oraz w godz. 15.00-19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w czwartek lub w piątek.

3. W niedzielę 9 czerwca br. zapraszamy do naszego Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Koncert – Misterium w 22 rocznicę Pielgrzymki do Zakopanego Wielkiego Polaka i Papieża św. Jana Pawła II pt. „PAMIĘTAMY”. Koncert o godz. 19.45. Zaproszenia można otrzymać w zakrystii. Także z racji 40 rocznicy Pielgrzymki do Nowego Targu organizowane są spotkania modlitewne „Jezus na lodowisku” . Szczegóły uroczystości wywieszone są w gablocie.

4. Klub im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem oraz Związek Podhalan zapraszają na konferencję pt. „Rodzina w Społeczeństwie i Państwie”. Konferencja odbędzie się w piątek 7 czerwca 2019r. Początek o godz. 8.50 w Hotelu Mercure Kasprowy, przy ul. Szymoszkowej 1. Szczególnie zapraszamy rodziców, nauczycieli i samorządowców. Program konferencji znajduje się na plakatach oraz na stronie Powiatu Tatrzańskiego.

5. 9 czerwca br, przed kościołem odbędzie się kiermasz zorganizowany przez dzieci i wolontariuszy z naszej świetlicy parafialnej, aby wesprzeć ich finansowo w wyjeździe wakacyjnym. Także po Mszy św. o godz. 9.30 wspólnota Mlodego Misjonarza zaprasza do sali teatralnej na spektakl „Dobry Pasterz”, który otrzymał wyróżnienie na Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Kunegundę Sroka z ul. Krupówki
2. + Eufemię Piskorską z os. Łukaszówki
3. + Janusza Szeglowskiego
4. + Józefa Knafel z ul. Strążyskiej
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót