Ogłoszenia parafialne

VI niedziela wielkanocna, 26.05.2019

Data: 27 maj 2019, Poniedziałek / Ilość wyświetleń: 443

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 Niedziela Wielkanocna – 26 V 2019r.

I. Kalendarz liturgiczny:
•Środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
•Czwartek – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika
•Piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
•Sobota – wspomnienie św. Justyna, męczennika

II. Sprawy bieżące
1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30,
a od soboty na nabożeństwa czerwcowe. Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień bło-gosławienie Rodzin.

2. We wtorek nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę nowenna do MB Nieusta-jącej Pomocy, w piątek zakończenie nabożeństw majowych z procesją wokół kościoła, w so-botę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00.

3. W sobotę wyrusza XXII Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda 2019” z Zakopanego do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu pod hasłem „Jemu zależy na was”. O godz. 7.00 na-bożeństwo na rozpoczęcie Pielgrzymki w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, potem przejście szlakiem papieskim i o godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana w Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii lub podczas pielgrzym-ki; opłata 7zł od uczestnika na ubezpieczenie, znaczek identyfikacyjny i koszty organizacyjne.

4. Pierwszego czerwca br. odbędzie się po raz drugi Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Szczegóły na plakacie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Szkoły dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Rabce-Zdroju. Również Szpital Chorób Płucnych w Zakopanem zaprasza w ramach profilaktyki na badania chorób tarczycy i płuc. Szczegółowe informacje wywieszone są w gablocie.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1.+ Janinę Kudzia z ul. Kościelnej
2.+ Stanisławę Krauzowicz z ul. Krupówki
3. + Małgorzatę Krokowską z ul. Ks. Stolarczyka
4. + Wojciecha Meglicz z ul. Staszica
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót