Ogłoszenia parafialne

V niedziela Wielkanocna, 19.05.2019

Data: 18 maj 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 713

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera
Środa - wspomnienie św. Rity, zakonnicy
Piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

II. Sprawy bieżące
1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci, a w przyszłą niedzielę małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Dziś także o godz. 15.00 z Sanktuarium na Krzeptówkach wyruszy procesja Fatimska.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: o godz. 18.30 majówka i różaniec, a potem Msza św. wieczorna; w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

3. W sobotę 25 maja br. o godz. 15.00 uroczysta Msza św. w intencji małżeństw obchodzących w tym roku srebrny i złoty Jubileusz Sakramentu Małżeństwa. Serdecznie zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę 26 maja br. na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z klas IV przeżywać będą rocznicę Pierwszej Komunii św. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin będzie w sobotę 25 maja o godz. 9.00. Próba dzieci w czwartek 23 maja o godz. 17.00.
Także w niedzielę 26 maja zapraszamy do naszego Sanktuarium na Mszę św. o godz. 15.00, którą odprawi Ks. Zbigniew Ścisłowicz wikariusz, z racji jubileuszu 25-lecia kapłaństwa.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Andrzeja Bijaka z ul. Szkolnej
Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz


Przy naszym sanktuarium w domu parafialnym w każdą środę w godz. 17.00 -18.00 pełni posługę dla rodziny Pani Ewa, psycholog rodzinny. Od kwietnia pełni dyżur w godz. 18.30 do 19.30 doradca rodzinny – siostra Katarzyna ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Ukończyła Nauki o Rodzinie i Mediacje pojednawcze na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Zaprasza na rozmowy z zakresu tematyki małżeństwa (wzmacnianie relacji, kryzysy, konflikty, pomoc w rozwiązywaniu) i rodziny (relacje z dziećmi, problemy wychowawcze). Porady są bezpłatne.

powrót