Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkanocna, 12.05.2019

Data: 11 maj 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 747

I. Kalendarz liturgiczny:
Wtorek - święto św. Macieja, Apostoła
Środa – wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy
Czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski

II. Sprawy bieżące
1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a w przyszłą niedzielę błogosławienie dzieci. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na prace remontowe – malowanie kaplic bocznych kościoła.

2. W poniedziałek 13 maja rozpoczynają się nabożeństwa Fatimskie. W programie o godz. 18.00 różaniec z rozważaniami i procesja światła wokół kościoła, potem nabożeństwo majowe i wieczorna Msza św. Natomiast po Mszy św. ok. 19.40 odbędzie się koncert Muzyki Chóralnej w wykonaniu chóru „Sandviken Manskor” ze Szwecji. Wstęp wolny.

3. We wtorek nabożeństwo do Bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB
Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym. W piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza w najbliższy piątek do Sanktuarium Najświętszej Rodziny wszystkich opiekujących się chorymi oraz osoby przeżywające żałobę.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 dzieci z klas III będą przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii św. W piątek 17 maja dzieci wraz z rodzicami przyjdą na nabożeństwo pokutne a w sobotę 18 maja o godz. 9.00 przystąpią do spowiedzi św. Prosimy wiernych, którzy nie mają w najbliższej rodzinie uroczystości komunijnej w miarę możliwości o przyjście na Mszę św. o innej godzinie. Módlmy się w intencji tych dzieci i ich rodzin o głębokie przeżycie uroczystości i wytrwanie w miłości przy Chrystusie. Rocznica Pierwszej Komunii św. będzie w niedzielę 26 maja na Mszy św. o godz. 9.30.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Leszka Łaguna z ul. Nowotarskiej
2. + Stanisławę Kopiel z ul. Słonecznej
3. + Jerzego Hajduk z ul. Nowotarskiej

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót