Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkanocna 05.05.2019

Data: 4 maj 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 543

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
3 Niedziela Wielkanocna – 5 V 2019r.

I. Kalendarz liturgiczny:

•Poniedziałek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
•Środa – uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, głównego patrona Polski

II. Sprawy bieżące
1. Dzisiaj rozpoczyna się 11 Tydzień Biblijny pod hasłem „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”. Zachęcamy do codziennego czytania Biblii, przynajmniej małego fragmentu jako przesłanie Słowa Bożego na każdy dzień. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a w przyszłą niedzielę błogosławienie małżeństw.
Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30.

2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do Św. Michała Archanioła połączone z nabożeństwem majowym, a po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek wieczorem Msza św. wotywna o św. Janie Pawle II i możliwość ucałowania relikwii, w piątek o godz. 18.00 katecheza przed Chrztem dziecka.

3. W czwartek 10 maja br. rozpoczyna się 14 Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was...” Hasłem przewodnim Festiwalu w roku 2019 są słowa Jana Pawła II "Człowiekowi potrzebne jest piękno krajobrazu" . W niedzielę 12 maja Msza św. w naszym Sanktuarium o godz. 9.30. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.

4. W przyszłą niedzielę w Starym Kościele Msza św. o godz. 10.00 w oprawie góralskiej, natomiast w Sanktuarium Najświętszej Rodziny o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji strażaków i ich rodzin z okazji 130 rocznicy powstania Zakopiańskiej Straży Pożarnej połączona z poświęceniem sztandaru.
Taca z niedzieli 12 maja przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele.

5. Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo Zakopane zaprasza na koncert Pamięci ofiar obozu w Ravensbruck pt. „Siła Miłości” w dniu 6 maja w kinie Sokół o godz. 19.00. Gościem specjalnym wydarzenia będzie honorowa obywatelka Miasta Zakopane prof. Wanda Półtawska. Wstęp wolny.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót