Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkanocna (Niedziela Miłosierdzia), 28.04.2019

Data: 27 kwiecień 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 881

I. Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
Środa – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
Czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
Piątek – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski
Sobota – wspomnienie św. Floriana, męczennika

II. Sprawy bieżące:
1. Dzisiaj przeżywamy 2 Niedzielę Wielkanocną i początek 75 Tygodnia Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierni Miłosierdzia dostąpią.” Przypominając sobie słowa, które do św. S. Faustyny skierował Pan Jezus: „W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 699). Grzechem by było nie skorzystać z takiej oferty!
Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a w przyszłą niedzielę błogosławienie rodzin. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.30.

2. W środę w naszym Sanktuarium zgodnie ze Statutem przeżywać będziemy Uroczystość odpustową ku czci Św. Józefa, rzemieślnika, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. odprawiane w tym dniu o godz. 6.30, 8.00; 9.30; suma o godz. 15.00 w intencji dobrodziejów sanktuarium; 19.00.

3. W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w naszych kościołach w porządku niedzielnym. Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00 odprawi i wygłosi kazanie Ks. dr Wojciech Węgrzyniak.. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tegorocznych maturzystów zapraszamy w w sobotę 4 maja na Mszę św. o godz. 15.00

4. Nabożeństwa w tym tygodniu: w poniedziałek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika. We wtorek o godz. 18.30 pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne połączone z majówką oraz Godzina Uwielbienia od godz. 19.30 do 20.30. W tym tygodniu wypada 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek podczas Mszy św. porannych oraz w godz. 15.00-19.30. W piątek spowiedź tylko podczas Mszy świętych. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w czwartek lub w sobotę. W sobotę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 15.00.

5. Wieloletnią tradycją naszej archidiecezji jest, że w nowennie przed uroczystością św. Stanisława, odprawianej w katedrze na Wawelu, uczestniczą parafie wraz ze swymi duszpasterzami, które w roku poprzednim przeżywały wizytację kanoniczną biskupa. Nasza parafia wraz z całym dekanatem zakopiańskim została zaproszona w niedzielę 5 maja na Mszę św. o godz. 18.00. Dlatego chętni na wyjazd do Krakowa niech zgłoszą się i zapiszą na listę w zakrystii do środy. Wyjazd o godz. 14.00.

Jałmużna wielkopostna na pomoc jednej z rodzin w Tanzanii wyniosła 1080zł. Pieniądze zostaną przekazane polskim misjonarzom pracującym w Tanzanii. Za dar serca składamy „Bóg zapłać”.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót