Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 21.04.2019

Data: 20 kwiecień 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 702

Alleluja, Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał! Wszystkim Parafianom, Gościom, Turystom i Wczasowiczom – Życzymy: błogosławionych, pełnych Bożej radości i chrześcijańskiej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

1. Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie indywidualne, a w przyszłą niedzielę błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Nieszpory Wielkanocne o godz. 18.30

2. W Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym. Składka jutrzejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

3. We wtorek nabożeństwo do Św. Joanny Beretty Molla, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. We wtorek na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się w intencji solenizantów Ks. kanonika Wojciecha i P. Organisty. Serdecznie zapraszamy.
W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przyszła niedziela – to Niedziela Miłosierdzia Bożego, uroczystości odpustowe w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Główne Msze św. są o godz. 10.00 i 12.00.
W Święto Miłosierdzia Bożego uroczystości odpustowe w Parafiach: Zakopane – Cyrhla (suma o godz. 11.30) i Zakopane – Chramcówki (o godz. 12.30). Nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15.00.

5. Są jeszcze 4 wolne miejsca na samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 16-25 października 2019r. Szczegółowy program zwiedzanych miejsc wywieszony jest w gablocie lub można otrzymać w zakrystii. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki 400zł.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Wiesława Farona z ul. Kościeliskiej

2. + Stanisława Obrochtę z ul. Zborowskiego

3. + Mariana Motykę z ul. Nowotarskiej

4. + Marię Strama z ul. Zborowskiego

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót