Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Zwykła

Data: 5 luty 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2539

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
  - Piątek - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  - Sobota - wspomnienie NMP z Lourdes
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci przebywających na feriach zimowych i życzymy Wam dobrego wypoczynku.
  W tygodniu zapraszamy na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 9.00-19.00.
 3. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy po każdej Mszy św. Adorację Najświętszego Sakramentu. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 5. W sobotę we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzić będziemy po raz XIX Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych i osoby w starszym wieku zapraszamy do naszego kościoła na Mszę św. o godz. 11.00, podczas której będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Od godz. 10.30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Natomiast po uroczystościach w kościele zapraszamy do Domu Parafialnego na Jasełka w wykonaniu Zespołu Teatralnego "Sabliki" oraz na mały poczęstunek. Prosimy rodziny jak i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu do kościoła chorych i starszych. Do Sakramentu Namaszczenia mogą przystąpić także osoby, które czują się dziś dobrze, ale są już po siedemdziesiątce.
 6. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza chętnych na Mszę św. w sobotę 11 lutego o godz. 16.00. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w Domu Parafialnym.
 7. Informujemy iż Bierzmowanie w naszej parafii będzie w sobotę 3 marca br., a udzieli go Ks. Bp Grzegorz Ryś. W związku z tym zapraszamy wszystkich rodziców młodzieży z klas III gimnazjalnych na spotkanie w najbliższy poniedziałek tj. 6 lutego o godz. 18.00 do Domu Katechetycznego.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek 10 lutego o godz. 18.00.
  Taca z niedzieli 12 lutego przeznaczona jest na prace remontowe w naszym kościele.
 9. W ubiegłym tygodniu spalił się dom naszych parafian przy ul. Kościeliskiej, dlatego w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek przed kościołem jako pomoc dla pogorzelców. Bardzo prosimy o ofiarność na ten cel.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Stanisława Anioł z ul. Zaruskiego
+ Tadeusza Sztolfa z ul. Zborowskiego


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót