Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu, 07.04.2019

Data: 6 kwiecień 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 1412

I. Sprawy bieżące

1. Serdecznie witamy w naszej Parafii O. Piotra Andrukiewicza – Redemptorystę, który będzie głosił nauki rekolekcyjne w Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Dzisiaj nauki na wszystkich Mszach św.
i na nabożeństwie Gorzkich Żali, natomiast w poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne na Mszach św. o godz. 6.30, 8.30, 15.00 i 19.00. Informujemy, że w dniach rekolekcji Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie! W środę dzień spowiedzi od 6.30 – 10.00; 15.00-17.30; 18.00-19.30. Znajdźmy czas i weźmy wszyscy udział w rekolekcjach i w spowiedzi św.

Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Taca na Gorzkich Żalach z tej i przyszłej niedzieli jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Małżeństw.

2. We wtorek nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, w czwartek nabożeństwo do Św. Jana Pawła II z możliwością ucałowania relikwii.

3. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. W nocy 12/13 kwietnia 2019 r. organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem, a zakończy w Ludźmierzu bądź w Zakopanem zależnie od obranej trasy. Idziemy w nocy, w milczeniu, oddani medytacji, indywidualnie lub w małych grupkach. Po drodze według mapy i w wyznaczonych miejscach (najczęściej są to kościoły) zatrzymujemy się, aby rozważać kolejne stacje drogi krzyżowej i zmagając się z własnymi słabościami dojść do celu. A celem EDK jest moja przemiana i spotkanie z Bogiem. Szczegóły na stronie parafialnej swrodzina.net a zgłoszenia udziału w drodze na stronie internetowej EDK.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm połączone z procesją będzie na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 11.00, wtedy zgromadzimy się przed kościołem. Jednocześnie ogłaszamy konkurs na najpiękniejszą palmę wykonaną przez dzieci (trochę ze wsparciem rodziców) nie większą niż 2 metry. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy w Sanktuarium Najśw. Rodziny o godz. 20.00 i ulicami Krupówki, Zamoyskiego przejdziemy do kościoła Św. Krzyża. Serdecznie zapraszamy do udziału mieszkaców i turystów.
5. Przy naszym sanktuarium w domu parafialnym w każdą środę w godz. 17-18 pełni posługę dla rodziny Pani Ewa, psycholog rodzinny. Od najbliższej środy, także będzie pełnić dyżur w godz. 18.30 do 19.30 doradca rodzinny – siostra Katarzyna ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów. Ukończyła Nauki o Rodzinie i Mediacje pojednawcze na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Zaprasza na rozmowy z zakresu tematyki małżeństwa (wzmacnianie relacji, kryzysy, konflikty, pomoc w rozwiązywaniu) i rodziny (relacje z dziećmi, problemy wychowawcze). Porady są bezpłatne.

6. Przed kościołem kiermasz ozdób wielkanocnych, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli i rodziców Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem w ramach zajęć dodatkowych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na dofinansowanie szkoły. Także dzieci i młodzież ze scholi parafialnej Stokrotki zapraszają do stolika z palmami. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie ich wyjazdu wakacyjnego nad morze. W zakrystii można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty: + Grażynę Strama z ul. Kościelnej

Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót