Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu, 31.03.2019

Data: 30 marzec 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 1043

Sprawy bieżące
1. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.16.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Wczasowiczów i Turystów, a w przyszłą niedzielę Rodzin. Przed kościołem woluntariusze kwestują na rzecz Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem w ramach akcji „Pola Nadziei”. Prosimy o wsparcie tej akcji i hojne datki.

2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek Godzina Uwielbienia od 19.30-20.30. Serdecznie zapraszamy.

3. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 15.00. Także w tym tygodniu pójdziemy do chorych z posługą kapłańską.
W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.

4. W sobotę wieczorem rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych. O godz. 19.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną, a o godz. 20.00 zapraszamy na Koncert pasyjny „14 Katedr” siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu na podstawie medytacji ks. Grzegorza Strzelczyka. Wykonanie Jerzy Zelnik, muzyka Baltic Neopolis Ensemble, w programie Oratorium Josepha Haydna „Siedem słów Chrystusa na krzyżu”. Koncert dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego. Wstęp wolny, jednak za biletami. Bilety do odbioru w zakrystii.

5. Przed kościołem lub w zakrystii można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.
W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się kiermasz ozdób wielkanocnych, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli i rodziców Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem w ramach zajęć dodatkowych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Jana Oracza z oś. Choćkowskie
+ Izabelę Soroczyńską z ul. Kasprusie

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót