Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkiego Postu, 24.03.2019

Data: 23 marzec 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 926

Poniedziałek
– uroczystość Zwiastowania Pańskiego

II. Sprawy bieżące
1. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.16.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a w następną niedzielę błogosławienie wczasowiczów i turystów.

2. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia. Msze św. w tym dniu będą o godz. 6.30, 8.00; 9.30; 15.00 i 19.00. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00 wszystkich, którzy podejmują duchową adopcję dziecka poczętego. Deklaracje dla podejmujących duchową adopcję są wyłożone na półce przy gazetach, proszę je zabrać, wypełnić i złożyć do koszyczka w poniedziałek 25 marca.

3. We wtorek nabożeństwo do Św. Joanny Beretty Molla, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.

4. W sobotę 30 marca br. Ks. Infułat Stanisław Olszówka odprawi Mszę św. o godz. 12.00 i udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. W piątek będzie spowiedź zarówno dla młodzieży jak też dla świadków i bliskich z rodziny od godz. 16.00.
Także w piątek 29 marca będziemy przeżywać w naszym Sanktuarium szczególny czas kontemplowania Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 rozważanie Drogi Krzyżowej, o godz. 19.00 Eucharystia, następnie adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oraz spowiedź do godz. 22.00. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza osoby, które do późna pracują, aby mogli skorzystać z daru miłosierdzia.

5. W przyszłą niedzielę 31 marca br. wolontariusze będą kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy każdego, kto jest otwarty na człowieka cierpiącego o wsparcie tej akcji i hojne datki na potrzeby hospicjum.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30, natomiast młodzież na Mszę św. o godz. 11.00.

7. W piątek 12 kwietnia br.w naszym Sanktuarium rozpocznie się po raz trzeci Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych Mszą św. o godz. 19.00, a zakończy się w Sanktuarium MB w Ludźmierzu. Szczegóły i rejestracja na stronie internetowej naszej parafii.
Wyjazd na Pielgrzymkę na Jasną Górę w czwartek 28 marca o godz. 6.30 z parkingu przy naszym Sanktuarium.
W zakrystii można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.
Związek Podhalan Oddział Zakopane zaprasza do kina Giewont na film „Miłość i Miłosierdzie” dotyczący objawień Św. Siostry Faustyny. Bliższe informacje w gablocie.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Pawła Folwarskiego z ul. Zborowskiego

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót