Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu, 17.03.2019

Data: 16 marzec 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 812

I. Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP


II. Sprawy bieżące
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Dzieci a za tydzień błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo. Zapraszamy także na Drogę Krzyżową o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.16.00.

2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W czwartek 21 marca Pielgrzymka tegorocznych maturzystów do Sanktuarium MB w Kalwarii Zebrzydowskiej.

3. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. W piątek 12 kwietnia br.w naszym Sanktuarium rozpocznie się po raz trzeci Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych Mszą św. o godz. 19.00, a zakończy się w Sanktuarium MB w Ludźmierzu. Do przejścia 36 km. Drogą Papieską w nocy, w milczeniu, oddani medytacji, indywidualnie lub w małych grupkach. Po drodze według mapy i wyznaczonych miejsc zatrzymujemy się, aby rozważać kolejne stacje drogi krzyżowej i zmagając się z własnymi słabościami dojść do celu. A celem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest moja przemiana i spotkanie z Bogiem. Szczegóły i rejestracja na stronie internetowej naszej parafii.

4. W zakrystii można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.
Zapisy członków Żywego Różańca na Pielgrzymkę na Jasną Górę w czwartek 28 marca w Zakrystii

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót