Ogłoszenia parafialne

VII Niedziela Zwykła

Data: 23 luty 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 638

I. Sprawy bieżące:
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a potem Msza św. koncelebrowana w intencjach zbiorowych oraz w intencji wikariuszy: Ks. Mirosława Koziny i Ks. Zbigniewa Ścisłowicza z okazji Ich imienin. Zapraszamy.

3. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 15.00. Także w tym tygodniu pójdziemy do chorych z posługą kapłańską.

4. Starosta Tatrzański i Burmistrz Miasta Zakopane wraz z młodzieżą z Liceum im. Balzera zapraszają w dniu 1 marca 2019r. tj. w piątek wszystkich gości i mieszkańców Zakopanego do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych”. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 12.00 w naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Po Mszy św. przemarsz pod Pomnik "Żołnierzy Wyklętych" do Parku im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, gdzie odbędzie się część artystyczna i Apel Poległych.
Także w tym dniu przypada 30 rocznica śmierci Ks. Władysława Curzydło, byłego proboszcza. Wieczorem o godz. 19.00 odprawimy Mszę św. o szczęśliwość wieczną.

5. Informujemy, że sakrament Bierzmowania w naszej parafii będzie udzielony młodzieży z klasy VIII szkoły podstawowej i z kl. III gimnazjum, która zapisała się we wrześniu ubiegłego roku i uczęszczała na spotkania formacyjne, w dniu 30.03.2019 o godz. 12.00 przez ks. inf. Stanisława Olszówkę. Rodziców młodzieży do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w sobotę 02.03.2019
o godz. 17.00 w Sali Teatralnej.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 będzie poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., natomiast w Starym Kościele Msza św. o godz. 10.00 w oprawie góralskiej.

6. Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Zakopanem ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2019/2010 do klasy „0” oraz nabór uzupełniający do klas: 2, 3, 4, 5, 7 i 8.
Mocne strony szkoły:
- wychowanie w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych, wysoki poziom nauczania, - 5 godzin języka angielskiego tygodniowo, zespoły klasowe do 16 osób,
- szeroka gama zajęć dodatkowych, opieka w świetlicy, atrakcyjne czesne, przyjazna atmosfera, - nowoczesna baza dydaktyczna
Bliższe informacje: sekretariat szkoły - ul. Kościeliska 47 A i na stronie internetowej: www.ksp- zakopane.pl oraz na plakacie w gablocie przy kościele. Szkoła prosi także o przekazanie 1% podatku na rzecz szkoły. Identyfikator wywieszony jest w gablocie lub wyłożony przy prasie katolickiej.

Młodzież ze szkolnego koła Caritas składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli inicjatywę budowy szpitala dla trędowatych na Madagaskarze. Ofiara wyniosła 2360zł.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
Małgorzatę Trawka z Al. 3-go Maja
                                    Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót