Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Zwykła 17.02.2019

Data: 16 luty 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 545

I.  Kalendarz liturgiczny:
• Piątek – święto Katedry Św. Piotra, Apostoła
• Sobota – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika   

II. Sprawy bieżące
1.  Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci przebywających na feriach zimowych i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Dzieci, a za tydzień – Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
Dzisiaj przed kościołem młodzież ze szkolnego koła Caritas będzie zbierała do puszek ofiary na rzecz budowy szpitala dla trędowatych na Madagaskarze. Także przed kościołem można nabyć Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu z ilustracjami i zdjęciami z naszego Sanktuarium w promocyjnej cenie. Koszt 50 zł.

2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. 

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza chrzcielna będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.

4. Nasza Parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 16-25 października 2019r. Szczegółowy program zwiedzanych miejsc wywieszony jest w gablocie lub można otrzymać w zakrystii. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki 400zł.      

5. Parafia poszukuje dwóch pracowników na pełny etat na stanowiska: grabarz oraz parkingowy. Bliższe informacje i zgłoszenia u Ks. Proboszcza najlepiej w środy w godzinach kancelaryjnych.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Sylwestra Piecka z ul. Kościuszki
2. + Agnieszkę Wilczak z ul. Strążyskiej
3. + Jana Hebdę z ul. Na Wilcznik
4. + Tadeusza Karczewskiego z ul. Sienkiewicza
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

                                    Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót