Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Zwykła 10.02.19

Data: 9 luty 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 533

I. Kalendarz liturgiczny:
Niedziela – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

Poniedziałek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes

Czwartek – święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy

II. Sprawy bieżące
1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci przebywających na feriach zimowych i życzymy Wam dobrego wypoczynku.
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Małżeństw, a w przyszłą niedzielę – Dzieci. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Taca przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.

2. W poniedziałek we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzić będziemy po raz XXVII Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych i osoby w starszym wieku zapraszamy do naszego sanktuarium na Mszę św. o godz. 15.00, podczas której będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Podczas Mszy św. będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Prosimy rodziny jak i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu do kościoła chorych i starszych. Do Sakramentu Namaszczenia mogą przystąpić także osoby, które czują się dziś dobrze, ale są już po siedemdziesiątce.


3. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. ks. Piotra Dańkowskiego, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek nabożeństwo i Msza św. o Św. Janie Pawle II z możliwością ucałowania Jego relikwii.

4. W przyszłą niedzielę młodzież ze szkolnego koła Caritas po Mszach św. dopołudniowych będzie zbierała datki do puszek na rzecz budowy szpitala na Madagaskarze dla trędowatych.

5. Kanceria parafialna w piątki będzie czynna od 17.00 do 18.00


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Marię Wołos z ul. Kamockiego
2. + Stanisława Karpiel z ul. Droga do Daniela.
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót