Ogłoszenia parafialne

4. NIEDZIELA ZWYKŁA 03.02.2019

Data: 7 luty 2019, Czwartek / Ilość wyświetleń: 371

I. Kalendarz liturgiczny:
Dzisiaj – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika

Wtorek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

Środa – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy

Czwartek – wspomnienie bł. Klary Szczęsnej, dziewicy


II. Sprawy bieżące
1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci przebywających na feriach zimowych i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie rodzin, a w przyszłą niedzielę błogosławienie małżeństw. O godz. 18.30 nabożeństwo do świętej Rodziny. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu.

2. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek Godzina Uwielbienia od 19.30 do 20.30.

3. W niedzielę 10 lutego na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza chrzcielna w piątek 8 lutego o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona na malowanie kaplicy Najśw. Serca Pana Jezusa i Kaplicy Różańcowej.

4. Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Zakopanem prowadzona przez naszą parafię, prosi o przekazanie 1% podatku na rzecz szkoły. Ideą akcji jest podnoszenie jakości nauczania. Zebrane fundusze przeznaczone będą na zakup, książek i innych pomocy dydaktycznych, które pozwolą uczniom zdobywać wiedzę na wysokim poziomie i umiejętności praktyczne przydatne w dorosłym życiu. Identyfikator wywieszony jest w gablocie lub wyłożony przy prasie katolickiej.

5. Dodatkowe komunikaty:
W związku ze śmiercią lekarza Jacka Hermana, który prowadził podmiot leczniczy w Zakopanem przy ul. Jagiellońskiej 2, istnieje możliwość odbioru dokumentacji medycznej pacjentów. Zainteresowanych odsyłamy po szczegóły do gablotki.
Także Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem zaprasza na koncerty w kościele Św. Krzyża w piątek 8 lutego oraz do Atmy 9 lutego. Szczegóły na plakatach.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
Władysława Rybkę z ul. Bilinówka
Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót