Ogłoszenia parafialne

III Niedziela zwykła 27.01.2019

Data: 26 styczeń 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 1130

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 Niedziela Zwykła 27 I 2019

I. Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
Czwartek – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, patrona wychowawców
Sobota – Święto Ofiarowania Pańskiego

II. Sprawy bieżące

1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci rozpoczynających ferie zimowe i życzymy Wam dobrego wypoczynku.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Rodzin. Także po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup dzieci, młodzieży i dorosłych działających przy naszym Sanktuarium. Nieszpory Niedzielne o godz. 18.30

2. We wtorek po Mszy św. wieczornej ok. 19.30 zapraszamy na koncert kolęd w ramach X Festiwalu kolęd i pastorałek organizowanego przez Miasto Zakopane „Dobrze żeś się Jezu pod Giewontem zrodził”. Wystąpi Anna Wójciak z zespołem. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a potem Msza św. koncelebrowana w intencjach zbiorowych oraz w intencji wikariuszy: Ks. Mariusza Słoniny i Ks. Mariusza Grzechynki z okazji Ich imienin.

W czwartek 31 stycznia Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II zaprasza na jasełka do sali teatralnej na godz. 16.30.

4. W sobotę święto Ofiarowania Pańskiego zwane u nas świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 17.00 i 19.00. W Starym Kościele o godz. 8.00 i w kaplicy na Gubałówce o godz. 11.30. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w Polsce także jako Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się w intencji sióstr, których domy zakonne znajdują się na terenie naszej parafii. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na klasztor Sióstr Karmelitanek przy ul. Kościelnej.

5. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00 do 19.30. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek lub w sobotę. W sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 zmianka tajemnic różańcowych.

6. W przyszłą niedzielę w Starym Kościele Msza św. o godz. 10.00 w oprawie góralskiej. Także w niedzielę 3 lutego na Mszy Św. o godz. 9.30 będzie poświęcenie świec dla dzieci z klas III.

W tym tygodniu kończymy Wizytę Duszpasterską zwaną kolędą. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, rozmowę i złożone ofiary. Jeśli Kogoś w wyznaczonym czasie nie było w domu można dzisiaj zgłosić dodatkową kolędę w zakrystii. Msza św. o Boże błogosławieństwo w rodzinach, które odwiedziliśmy będzie odprawiona w niedzielę 3 lutego 2019r. o godz. 12.30.

7. Nasza Parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 16-25 października 2019r. Szczegółowy program zwiedzanych miejsc wywieszony jest w gablocie lub można otrzymać w zakrystii. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki 400zł do końca stycznia 2019r.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Mariana Kaczmarek z ul. Nowotarskiej

+ Cecylię Gąsienica-Brzega z ul. Ks. Stolarczyka

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz


powrót