Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO 06.01.2019

Data: 5 styczeń 2019, Sobota / Ilość wyświetleń: 891

I. Sprawy bieżące

1. Dzisiaj z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego na każdej Mszy św. będzie poświęcenie kredy
i kadzidła. Natomiast po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z naszego sanktuarium Najświętszej Rodziny do Starego Kościoła „Orszak Trzech Króli”. Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie Małżeństw. O godz. 18.30 nabożeństwo do świętej Rodziny.
Z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu.

2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. ks Piotra Dańkowskiego, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o świętym Janie Pawle II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii.

3. W niedzielę 13 stycznia (Niedziela Chrztu Pańskiego) będzie udzielany sakrament chrztu św.. Katecheza chrzcielna w piątek 11 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele.
Serdecznie zapraszamy za tydzień na jasełka grupy teatralnej „Sabliki” przygotowane przez osoby niepełnosprawne umysłowo z ośrodka na Kamieńcu po Mszy św. o godz. 9.30.

4. Nasza Parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 16-25 października 2019 r. Szczegółowy program zwiedzanych miejsc wywieszony jest w gablocie lub można otrzymać w zakrystii. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki 400 zł do końca stycznia 2019 r.

5. Informujemy iż Bożonarodzeniowa Wieczernia dla wiernych z Prawosławia będzie odprawiona przez Ks. Jarosława Antosiuka dziś tj. 6 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w Starym Kościele.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Józefa Bachledę-Curuś z ul. Kasprusie

Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót