Ogłoszenia parafialne

2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim 30.12.2018

Data: 30 grudzień 2018, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1133

I. Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Sylwestra I, papieża
Wtorek - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Środa - wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

Niedziela – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)


II. Sprawy bieżące
1. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Rodziny. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi Ks. Bp Roman Pindel, ordynariusz diec. Bielsko-Żywieckiej. Kazania głosi Ks. dr Jan Dohnalik, kanclerz kurii Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.
Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie wczasowiczów i turystów, a za tydzień błogosławienie Rodzin.

2. W poniedziałek nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz. 18.30, później Msza św. o godz. 19.00 z okolicznościowym kazaniem. O północy odprawimy Mszę św. o błogosławieństwo Boże w rozpoczynającym się Nowym Roku 2019.

3. We wtorek - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem w pierwszy dzień Nowego Roku przypada 52 Światowy Dzień Pokoju. Módlmy się, aby na całym świecie panowała zgoda i pokój, prośmy także o pojednanie w naszych rodzinach, parlamencie, w naszej Ojczyźnie. Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym.

4. W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W kaplicy na Gubałówce Msza św.
o godz. 16.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek lub w sobotę.
5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z naszego sanktuarium Najświętszej Rodziny do Starego Kościoła „Orszak Trzech Króli”. Zapraszamy dzieci i młodzież do przebrania się w stroje orszakowe i do wspólnego śpiewania kolęd.

6. Informujemy iż Bożonarodzeniowa Wieczernia dla wiernych z Prawosławia będzie odprawiona przez Ks. Jarosława Antosiuka w niedzielę 6 stycznia 2019r. o godz. 17.00 w Starym Kościele.

7. Nasza Parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 16-25 października 2019r. Szczegółowy program zwiedzanych miejsc wywieszony jest w gablocie lub można otrzymać w zakrystii. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki 400zł do końca stycznia 2019r.

8. W sobotę 5 stycznia 2019r. w Katedrze na Wawelu o godz. 10.00 Ks. Prof. Janusz Mastalski otrzyma święcenia biskupie. Prosimy wszystkich wiernych o modlitwę w intencji nowego biskupa.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Danutę Marzec z ul. Ks. Stolarczyka
2. + Stanisława Hubickiego z Al. 3 Maja
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót