Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZIELA ADWENTU 23.12.2018

Data: 22 grudzień 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 1668

I. KALENDARZ LITURGICZNY
Wtorek – uroczystość Narodzenia Pańskiego

Środa - święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

Czwartek – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty

Piątek – święto Świętych Młodzianków, męczenników

Niedziela – święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa


II. Sprawy bieżące
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie wczasowiczów i turystów. Także na tej Mszy św. o 15.00 będzie przyniesione przez harcerzy światło betlejemskie, które będzie można zabierać do swoich domów. Światło betlejemskie będzie dostępne do godz. 20.00 i w wigilię do godz. 12.00. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30

2. W poniedziałek Wigilia świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego oraz pielęgnowania zwyczajów wigilijnych: dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii Św. Łukasza rozd. 2, wspólny śpiew kolęd. O północy Pasterka zarówno w kościele sanktuaryjnym Najśw. Rodziny jak i w Starym Kościele MB Częstochowskiej oraz w kaplicy na Gubałówce. Składka na Pasterce przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS. Informujemy iż w wigilię ostatnia Msza św. o godz. 15.00, nie ma Mszy św. o godz. 19.00! Spowiedź św. w wigilję do godz. 12.00
Porządek Mszy św. we wszystkich naszych kościołach w Boże Narodzenie jak i w drugi dzień świąt taki jak w każdą niedzielę. Składka ze św. Szczepana przeznaczona będzie na UPJPII.


3. W piątek 28 grudnia br. Wspólnota Młodego Misjonarza wyruszy w ramach akcji „Kolędnicy misyjni” do domów na Gubałówce. Dzieci śpiewając kolędy będą zbierać ofiary na pomoc dzieciom z Rwandy i Burundii. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” za otwarte drzwi i serca.


4. Informujemy iż uroczystość odpustowa ku czci NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY będzie obchodzona w niedzielę 30 grudnia br. a sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi Ksiądz Biskup Roman Pindel, ordynariusz diec. Bielsko-Żywieckiej.

5. Od czwartku 27 grudnia rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską zwaną kolędą. Proszę przygotować stół nakryty białym obrusem, świece, kropidło i wodę święconą. Jeśli jest to możliwe niech zgromadzi się cała rodzina.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej Wspólnoty:
1. + Władysława Bachledę-Wraj z Bilinówki
Do modlitwy za zmarłych dołączmy wszystkich górników, którzy zginęli w kopalni w Karwinie w Czechach
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót