Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA ADWENTU 09.12.2018

Data: 8 grudzień 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 739

I. Kalendarz liturgiczny:
Czwartek - wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy

Piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.


II. Sprawy bieżące
1. Msza św. roratnia w naszym kościele jest odprawiana w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w dni powszednie o godz. 6.00 i dla dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 19.00.
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławieństwo Małżonków, a za tydzień
błogosławienie Dzieci. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace inwestycje w naszej parafii.

2. W tym tygodniu: we wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustajacej Pomocy, w czwartek modlitwy do św. Jana Pawła II z możliwością ucałowania Jego relikwii, natomiast w piątek o godz. 18.00 będzie różaniec za Ojczyznę poprowadzony przez wspólnotę Mamre.

3. Nasza Parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 16-25 października 2019 r. Szczegółowy program zwiedzanych miejsc wywieszony jest w gablocie lub można otrzymać w zakrystii. Koszt 1450 USD + 850 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki 400zł.

4. W piątek 21 grudnia br. o godz. 18.00 w kinie Sokół odbędzie się specjalny pokaz nowego filmu dokumentalnego pt. „Dominum Montes – góry Jana Pawła II” w reżyserii Adama Kraśnickiego z udziałem J. Em. Ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Zapisy na darmowe bilety, które będzie można odebrać w przyszłą niedzielę odbywają się w zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.

5. OO. Bernardyni z Parafii św. Antoniego na Bystrem zapraszają w 37 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce na Mszę św. za Ojczyznę i w intencji ofiar komunizmu w czwartek 13 grudnia o godz. 18.00.

6. Przed kościołem kiermasz ozdób świątecznych, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli i rodziców Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem w ramach zajęć dodatkowych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Szkoły.
Świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” do nabycia w zakrystii lub przed kościołem.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej Wspólnoty:
1. + Roberta Krupę z ul. Orkana
2. + Andrzeja Kowalczyka (z Poronina) naszego byłego wieloletniego organistę
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót