Ogłoszenia parafialne

1. Niedziela Adwentu 02.12.2018

Data: 1 grudzień 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 881

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Wtorek – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy

Czwartek - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

Piątek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Sobota – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP


II. Sprawy bieżące
1. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach. Msza św. roratnia w naszym kościele będzie odprawiana w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w dni powszednie o godz. 6.00 i po południu dla dzieci o godz. 19.00. Dzieci na roratach będą otrzymywały obrazki.
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Rodzin a w przyszłą niedzielę Małżeństw. Nabożeństwo do Świętej Rodziny o godz. 18.30.

2. We wtorek o godz. 18.30 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, a po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.


3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00 do 19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W kaplicy na Gubałówce Msza św. o godz. 16.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek.


4. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 oraz po południu o godz. 15.00; 17.00 i 19.00. W Starym Kościele Msza św. o godz. 8.00, a w kaplicy na Gubałówce o godz. 11.30. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców i Dzieci przygotowujące się do I-ej Komunii św. Będzie poświęcenie medalików.


5. W niedzielę 9 grudnia br. Msza św. chrzcielna o godz. 12.30. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace inwestycyjne w naszej parafii. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli i rodziców Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem w ramach zajęć dodatkowych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Szkoły.
W zakrystii i przed kościołem można nabyć świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” a także Pismo święte Starego i Nowego Testamentu z ilustracjami i zdjęciami z naszego Sanktuarium. Ofiara za małą świecę od 6zł, za dużą od 15 a za Biblię od 50 zł.
Państwowa Straż Pożarna przypomina o konieczności systematycznego czyszczenia, sprawdzania szczelności i dokonywania przeglądów technicznych przewodów kominowych i urządzeń grzewczych. Zachęca również do instalowania w domach czujek dymu i tlenku węgla. Osoby szerzej zainteresowane tym tematem proszone są o kontakt telefoniczny lub spotkanie w siedzibie komendy.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót