Ogłoszenia parafialne

32. Niedziela Zwykła 11.11.2018

Data: 10 listopad 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 843

Kalendarz liturgiczny:
Dzisiaj – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości

Poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

Wtorek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

Sobota – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy


II. Sprawy bieżące
1. Dzisiaj 11 listopada obchodzimy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości, dlatego zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. O godz. 11.00 Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył będzie Ks.Infułat Stanisław Olszówka. Natomiast o godz. 13.00 przy Kwaterze Legionowej na cmentarzu parafialnym przy ul. Nowotarskiej będzie druga część uroczystości, połączona z dziękczynieniem za dar Ojczyzny i ze złożeniem kwiatów.
Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci. Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych o godz. 18.30.
Taca dzisiejsza przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.

2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz.15.00 w oprawie liturgicznej Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem.

3. W związku z przygotowaniami do drugiego Światowego Dnia Ubogich w przyszłą niedzielę odbędzie się kwesta do puszek na ten cel, a w sali teatralnej zbiórka żywności dla ubogich w godz. 7-19. Prosimy o żywność z dłuższym terminem przydatności, a także o środki czystości, które rozdamy ubogim.

Pielęgniarki Stacji Opieki Caritas w Zakopanem zapraszają na bezpłatne badanie cukru dnia 18 listopada w godzinach od 7.00 do 11.00, które odbędzie się w budynku stacji przy ul. Krupówki 1A obok Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Będzie możliwość otrzymania darmowego glukometru. Prosimy przynieść z sobą nr Pesel i być naczczo.
W związku z ogłoszeniem 12 listopada dniem wolnym od pracy kancelaria parafialna i cmentarna będą nieczynne.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Janinę Antczak z ul. Cichej Wody
2. + Łucję Rakoca z ul. Zborowskiego
3. + Michalinę Mirga z os. Łukaszówki

Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót