Ogłoszenia parafialne

31 Niedziela Zwykła, 04.11.2018

Data: 3 listopad 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 693

I. Kalendarz liturgiczny:
Dzisiaj – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
Piątek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (święto)
Sobota – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła
Niedziela – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości

II. Sprawy bieżące:

1.Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw. Nabożeństwa z wypominkami za zmarłych codziennie o godz. 18.30.
Dzisiaj po Mszach św. zapraszamy do sali teatralnej na wystawę prac przygotowanych przez profesorów i uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz z okazji 40-ej rocznicy wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. To już ostatni dzień wystawy!

We wtorek wieczorem nabożeństwo do św. Michała Archanioła, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek nabożeństwo do św. Jana Pawła II z możliwością ucałowania relikwii, a w piątek o godz. 18.00 różaniec za Ojczyznę, który poprowadzi wspólnota modlitewna Mamre.

W niedzielę 11 listopada będziemy obchodzić 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości, dlatego zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny. W naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny, Mszy św. koncelebrowanej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. infułat Stanisław Olszówka. Natomiast o godz. 13.00 przy Kwaterze Legionowej na cmentarzu parafialnym przy ul. Nowotarskiej będzie druga część uroczystości, połączona z dziękczynieniem za dar Ojczyzny i ze złożeniem kwiatów.
Świętowaniu 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości będą towarzyszyły dodatkowe wydarzenia. W środę 7 listopada br. zapraszamy do naszego Sanktuarium na Koncert w wykonaniu Tatrzańskiego Chóru „Szumny” oraz zespołu wokalnego Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Zakopanem pod dyr. Mirosławy Lubowicz. W programie utwory religijne i patriotyczne. Koncert o godz. 19.30.
Natomiast w piątek 9 listopada br. Dyrektor i cała społeczność Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem zapraszają wszystkich chętnych na godz. 14 do sali teatralnej w domu parafialnym na akademię pt. „ Radosna Niepodległość” w wykonaniu uczniów Szkoły oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

W związku z listem Metropolity Krakowskiego w niedzielę 18 listopada odbędzie się kwesta do puszek na cele charytatywne oraz w ramach akcji „Tytka charytatywna” zbiórka żywności dla ubogich, którą będzie można złożyć u wolontariuszy w sali teatralnej.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót