Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego, 28.10.18

Data: 27 październik 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 1422

I. Liturgia Kościoła
Dzisiaj – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego (Uroczystość)

Czwartek – uroczystość Wszystkich Świętych

Piątek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)

Niedziela – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

II. Sprawy bieżące
Dzisiaj obchodzimy uroczystość rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego, dlatego po Mszy św. o godz. 15.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewamy uroczyste Te Deum. O godz. 18.30 nabożeństwo różańcowe. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Rodzin.
Dzisiaj po Mszach św. zapraszamy do sali teatralnej na wystawę prac przygotowanych przez profesorów i uczniów Zespołu Szkół Artystycznych im. Antoniego Kenara z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości oraz z okazji 40-ej rocznicy wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.


2. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w kościele Najśw. Rodziny, w Starym Kościele i w Kaplicy na Gubałówce prawie taki jak w niedzielę, tj. w kościele Najświętszej Rodziny nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 i o 15.00!
W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. na cmentarzu będą odprawiane o godz. 10.00, 11.00, 12.00. O godz. 14.00! uroczysta procesja z modlitwą za zmarłych, która rozpocznie się na cmentarzu przy Kaplicy, a po niej o godz. 15.00 Msza św. koncelebrowana sprawowana przez proboszczów zakopiańskich w intencji zmarłych Parafian. W tym roku procesji i Mszy św. o 15.00 przewodniczyć będzie Parafia Św. Antoniego na Bystrem.
W piątek 2 listopada - Dzień Zaduszny. Msze św. na cmentarzu o godz. 10.00 i 11.00. Msze św. w naszych kościołach jak w zwykły dzień włącznie ze Mszą św. o godz. 15.00. Będzie także dodatkowa Msza św. w Kościele Najśw. Rodziny o godz. 17.00. W Starym Kościele po Mszy św. o godz. 8.00 odbędzie się procesja żałobna na cmentarzu przy Pęksowym Brzyzku z modlitwą za zmarłych. Okazja do spowiedzi przed uroczystościami, a także przed pierwszym piątkiem miesiąca będzie dzisiaj podczas Mszy świętych oraz w środę od 15.00-19.30 i w piątek: 6.30-9.00; 15.00- 19.30. W kaplicy na Gubałówce w piątek Msza św. o godz. 16.00.
W uroczystość Wszystkich Świętych już po raz XXVII na obu parafialnych cmentarzach odbędzie się kwesta zaduszkowa na renowację zabytkowych nagrobków w godzinach od 8.00-19.00.

3. Przez cały miesiąc listopad modlitwy z wypominkami za zmarłych o godz. 18.30. Przypominamy, że od 1 do 8.XI. można zyskać odpust zupełny ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych.
Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. W sobotę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 15.00.
Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem serdecznie dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Podczas kwesty zebrano 8591 zł. Wspólnota Młodego Misjonarza wraz z Rodzicami dziękują wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę nawiedzili bazar misyjny wspierając dzieło misyjne Sióstr Pallotynek posługujących w Kamerunie. Suma złożonych ofiar wyniosła 3044 zł.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Wojciecha Gąsienicę-Walczaka z ul. Za Strugiem
Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót