Ogłoszenia parafialne

29 Niedziela Zwykła 21.10.2018

Data: 20 październik 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 821

Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Niedziela – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego (Uroczystość)


II. Sprawy bieżące
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie dzieci, a za tydzień błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo.
Dziś także przypada w Kościele Światowy Dzień Misyjny. Z tej racji Wspólnota Młodego Misjonarza zaprasza już tradycyjnie na bazar misyjny w sali teatralnej domu parafialnego po Mszy św. o godz. 9.30 do godz. 13.30. Będzie można wesprzeć materialnie dzieła misyjne podejmowane przez Siostry Pallotynki w Kamerunie.
Przed kościołem wolontariusze kwestują na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy każdego, kto jest otwarty na człowieka cierpiącego o wsparcie tej akcji i hojne datki na potrzeby hospicjum, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 16.30 i dla wszystkich o godz. 18.30. Wyjątkowo we wtorek różaniec dla dzieci będzie w Starym kościele przy ul. Kościeliskiej o 16.30 /ze względu na próbę artystów w Sanktuarium/. We wtorek nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączone z modlitwą różańcową.

3. W piątek 26 października br. zapraszamy do naszego Sanktuarium na V Międzynarodowy Dzień Muzyki w 100 rocznicę odzyskania niepodległości. W wieczorze literacko-muzycznym wystąpią: młodzieżowa orkiestra góralska „Jutrzenka” pod kierunkiem Krzysztofa Trebuni-Tutka; chór szkolny i orkiestra młodzieżowa z Państwowego Zesołu Szkół Artystycznych pod kierunkiem Mirosławy Lubowicz i Cezarego Wagnera; młodzież z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych pod kierunkiem Jolanty Dolińskiej. Początek godz. 19.30. Wstęp wolny.


4. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej będą odprawiane o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 15.00. W dzień Zaduszny Msze św. o godz. 10.00 i 11.00.
Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wystawione są na półce przy prasie katolickiej.

6. Kwesta z ubiegłej niedzieli na stypendia dla uzdolnionej młodzieży w ramach obchodów Dnia Papieskiego wyniosła 8203zł. Wszystkim ofiarodawcom jak i wolontariuszom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót