Ogłoszenia parafialne

28. NIEDZIELA ZWYKŁA

Data: 13 październik 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 830

I. Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
Wtorek - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
Środa - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
Czwartek – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia
Piątek - wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera
Sobota - Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej

II. Sprawy bieżące
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw, a za tydzień – dzieci. Procesja Maryjna z Krzeptówek do kościoła Św. Krzyża wyruszy dziś o godz. 15.00.
Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 16.30 i dla wszystkich o godz. 18.30. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego.

2. We wtorek spotkanie grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 18.30 Różaniec, a potem Eucharystia. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z różańcem. W piątek o godz. 15.00 Koronka i Msza św. o Miłosierdziu Bożym.

3. W przyszłą niedzielę przypada w Kościele Światowy Dzień Misyjny. Z tej racji Wspólnota Młodego Misjonarza jak co roku organizuje w sali domu parafialnego bazar misyjny pod hasłem „Pomagamy dzieciom w Kamerunie”. Już dziś zapraszamy do wsparcia tego dzieła misyjnego.

4. Ojcowie Bernardyni z Parafii Św. Antoniego na Bystrem zapraszają na Mszę św. w int. Ojczyzny z okazji 34 rocz. śmierci bł. Jerzego Popiełuszki w dniu 19 października br. o godz. 18.00. Wcześniej o godz. 17.20 rozpocznie się różaniec.

5. Wyjazd do Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie z okazji obchodów 40- lecia wyboru na Stolicę św. Piotra kard. Karola Wojtyły będzie we wtorek 16 października o godz. 7.00 z parkingu na Łukaszówkach. Zapisy tylko jeszcze dziś w zakrystii. Koszt 10 zł.
O. Robert z Żytomierza składa serdeczne podziękowanie za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na studia i formację kleryków na Ukrainie. Ofiara wyniosła 19168zł.

6. W niedzielę 21.X. br. wolontariusze będą kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy każdego, kto jest otwarty na człowieka cierpiącego o wsparcie tej akcji i hojne datki na potrzeby hospicjum, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi.

7. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wystawione są na półce przy prasie katolickiej. Zarząd cmentarza prosi rodziny o rozpoczęcie porządków na grobach swoich bliskich zmarłych.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót