Ogłoszenia parafialne

XXVII Niedziela Zwykła 07.10.2018

Data: 7 październik 2018, Niedziela / Ilość wyświetleń: 683

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
27 Niedziela Zwykła – 7 X 2018
I. Kalendarz liturgiczny:
•Dzisiaj – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej
•Wtorek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
•Środa - wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy
•Sobota – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
II. Sprawy bieżące
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławieństwo Rodzin, a za tydzień - Małżeństw. O godz. 16.00 uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy. W tygodniu nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 16.30 i dla wszystkich o godz. 18.30. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium O. Roberta z Żytomierza, który głosi kazania, a po Mszach św. będzie prosił o pomoc dla seminarium na Ukrainie.
2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek do św. Jana Pawła II połączone z nabożeństwem różańcowym.
3. W piątek o godz. 18.00 różaniec za Ojczyznę prowadzony przez wspólnotę „Mamre” i wieczorna Msza św. z okolicznościowym kazaniem w intencji Ojczyzny. W sobotę ostatnie w tym roku nabożeństwo i procesja Fatimska. O godz. 19.00 Msza św., a następnie różaniec i potem procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
4. W nawiązaniu do Listu Jego Ekscelencji Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego, który został odczytany w ubiegłą niedzielę, kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza Naszą Wspólnotę na dzień 16 października do wspólnego przeżywania Eucharystii o godzinie 10.00. Z naszej parafii pojedzie autokar. Wyjazd o godz. 7.00 z parkingu na Łukaszówkach. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. Koszt 10 zł.
5. W przyszła niedzielę będziemy obchodzić po raz XVIII dzień Papieski. Po Mszach św. młodzież będzie zbierała do puszek ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży w ramach „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Natomiast składka przeznaczona będzie na prace remontowe w naszym kościele. W ubiegłym tygodniu został przeprowadzony remont schodów bocznych od Krupówek.
6. W naszej Parafii rozpocznie się Studium Apostolstwa Świeckich. Jego zadaniem jest pogłębienie wiedzy religijnej z zakresu teologii, biblistyki i nauki kościoła. Jest kierowane do każdego i w każdym wieku, a szczególnie do osób podejmujących aktywność apostolską w kościelnych ruchach. Pierwsze spotkanie 13 października rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00.
7. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział już w 24 Pielgrzymce do Matki Bożej w Lewoczy. Z Zakopanego pojechało 5 autokarów. Msza św. w intencji Pielgrzymów będzie odprawiona w niedzielę 14 października o godz. 12.30.
8. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Kartki na wypominki są wyłożone na półce przy prasie katolickiej.
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót