Ogłoszenia parafialne

XXVI Niedziela Zwykła, 30.09.2018

Data: 29 wrzesień 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 1030

I. Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
Wtorek - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
Czwartek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
Piątek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
Niedziela – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej


II. Sprawy bieżące
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie wczasowiczów i turystów, a za tydzień błogosławienie Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
Łączymy się duchowo z Pielgrzymami, którzy udali się na Słowację do Sanktuarium Matki Bożej w Lewoczy. Pojechało 5 autokarów.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które rozpoczynają się w poniedziałek. Dzieci będą miały swój różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Natomiast dla wszystkich nabożeństwo będzie codziennie o godz. 18.30. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek modlitwy o powołania.

3. W czwartek w naszym sanktuarium w ramach nowej ewangelizacji Sursum Corda odbędzie się spotkanie modlitewne. O godz. 19.00 Eucharystia z kazaniem, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i w trakcie wystawienia modlitwa uwielbienia i o uzdrowienie. Całość zakończy się błogosławieństwem o godz. 21.00. Prowadzi O. Paweł Drobot, Redemptorysta.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w naszym sanktuarium w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 19.30.W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. W sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 będzie zmianka tajemnic różańcowych.

5. W przyszłą niedzielę 7 października w kaplicy na Gubałówce uroczystość odpustowa ku czci MB Różańcowej o godz. 11.30.
Także za tydzień Stacja Opieki Caritas w Zakopanem będzie obchodzić 20-ą rocznicę swojego istnienia. Msza św. dziękczynna będzie sprawowana o godz. 15.00, a po niej procesja różańcowa wokół kościoła do pięciu ołtarzy. Kazania w tym dniu będzie głosił O. Robert z Żytomierza i będzie prosił o pomoc dla seminarium na Ukrainie.

6. Pierwsze powakacyjne spotkanie chóru parafialnego, prowadzonego przez s. Marię odbędzie się we wtorek, 9 października o 19:30 w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią i chcą śpiewać do podzielenia się swoimi talentami.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Annę Walczak-Wójciak z ul. Orkana
Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót