Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Zwykła

Data: 22 styczeń 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2471

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
  - Środa – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła
  - Czwartek – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  - Piątek – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
  - Sobota – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci przebywających na feriach zimowych i życzymy Wam dobrego wypoczynku.
  W tygodniu zapraszamy na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 9:00-19:00.
 3. Dzisiaj Nieszpory niedzielne o godz. 18:30.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:30.
 5. Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych - Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza na Mszę św. do Starego Kościoła w czwartek 26.01 br. o godz. 17:00. Po Mszy św. spotkanie w salce Domu Parafialnego.
 6. W sobotę 28 stycznia zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu Witolda Zalewskiego, pierwszego organisty Katedry Wawelskiej w Krakowie. Koncert rozpocznie się o godz. 19.45.
 7. W przyszłą niedzielę 29 stycznia odbędzie się uroczystość 67 rocznicy uwolnienia 42 więźniów z więzienia Gestapo przy ul. Nowotarskiej 37 w Zakopanem. O godz. 11:00 będzie odprawiona Msza św. w naszym kościele, a o godz. 12.15 pod gmachem byłego więzienia uroczystości i inscenizacja odbicia więźniów przez Pluton "Kurniawa". Serdecznie zapraszamy.
 8. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zakopanem ogłasza zapisy dzieci do klasy pierwszej oraz oddziału zerowego na nowy rok szkolny 2012/2013. Szczegółowe informacje umieszczone są na plakatach, a także można uzyskać podczas dni otwartych szkoły od 30.01 - 3.02.2012r.
 9. W tym tygodniu kończymy Wizytę Duszpasterską zwaną kolędą. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, rozmowę i złożone ofiary. Jeśli Kogoś w wyznaczonym czasie nie było w domu można dzisiaj zgłosić dodatkową kolędę w zakrystii na środę, czwartek lub piątek. Msza św. o Boże błogosławieństwo w rodzinach, które odwiedziliśmy będzie odprawiona w niedzielę 29 stycznia 2012r. o godz. 12:30. Serdecznie zapraszamy.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Michałka Jakubiak z ul. Piłsudzkiego
+ Stanisława Gąsienicę-Tomków z ul. Kościelnej


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót