Ogłoszenia parafialne

XXIV Niedziela Zwykła, 16.09.2018

Data: 15 wrzesień 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 959

I. Kalendarz liturgiczny:
Dzisiaj – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

Wtorek – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

Czwartek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Towarzyszy

Piątek - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

Sobota– wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy


II. Sprawy bieżące
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie dzieci, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo.
Dziś o godz. 20.00 w naszym Sanktuarium Najśw. Rodziny Koncert poświęcony Zesłańcom pt. „Różaniec Sybiracki”. Wystąpią: Barbara Giewont (solistka Teatru Roma w Warszawie), Jacek Ozimkowski (solista Opery Krakowskiej), Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod dyrekcją Agnieszki Kreiner, Janusz Miryński – skrzypce, Błażej Michna – altówka, Maja Waloszczyk-Ziach – wiolonczela, Karolina Siaśkiewicz – flet, Krzysztof Najbor - słowo. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.


2. W poniedziałek o godz. 11.00 w Starym Kościele MB Częstochowskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji Sybiraków w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę, a o godz. 12.00 nastąpi złożenie kwiatów na starym cmentarzu.

3. W ramach triduum przed uroczystością Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży zapraszamy na spotkania młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W poniedziałek 17 września o godz.17.00 nabożeństwo i spotkanie dla młodzieży z klas 6 i 7 szkół podstawowych, we wtorek 18 września o godz. 17.00 nabożeństwo i spotkanie dla klas 8 szkół podstawowych oraz dla klasy 3 gimnazjum. Na spotkaniach będą zapisy do grup przygotowujących do bierzmowania.
Z okazji Imienin Ks. Infułata Stanisława Olszówki zapraszamy na Mszę św. we wtorek 18 września o godz. 19.00. W środę o godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych będzie w piątek 21 września br. o godz. 18.00 w Sali Teatralnej.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.

6. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 30 września. Wyjazd o godz. 10.00 z parkingu na Łukaszówkach. Koszt 40 zł.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Halinę Gruszka z ul. Za Strugiem
+ Reginę Bielatowicz z ul. Krupówki

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót