Ogłoszenia parafialne

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 09.09.2018

Data: 8 wrzesień 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 821

I. Kalendarz liturgiczny:
Środa – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

Czwartek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

Piątek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej


II. Sprawy bieżące

1. Dziś po Mszy św. o godz.15.00 błogosławienie małżonków, a za tydzień błogosławienie dzieci. Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na remont i malowanie przedsionków bocznych wejść do kościoła.

2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustajacej Pomocy, a w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o św. Janie Pawle II z możliwością ucałowania Jego relikwii, natomiast po Mszy św. kolejne nabożeństwo fatimskie. Różaniec o godz. 19.30 i procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. W piątek o godz. 18.00 różaniec za Ojczyznę prowadzony przez wspólnotę „Mamre” i wieczorna Msza św. z okolicznościowym kazaniem w intencji Ojczyzny.

3. W sobotę patronalne święto członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, o godz. 18.30 różaniec do siedmiu boleści, a potem Msza św.

4. W ramach triduum przed uroczystością Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży zapraszamy na spotkania młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W niedzielę 16 września o godz. 9.30 Msza św. dla wszystkich grup młodzieżowych. W poniedziałek 17 września o godz.17.00 nabożeństwo i spotkanie dla młodzieży z klas 6 i 7 szkół podstawowych, we wtorek 18 września o godz. 17.00 nabożeństwo i spotkanie dla klas VIII szkół podstawowych oraz dla klasy 3 gimnazjum. Na spotkaniach będą zapisy do grup przygotowujących do bierzmowania.

5. W ramach obchodów dnia Sybiraka zapraszamy w niedzielę 16 września o godz. 20.00 do naszego Sanktuarium Najśw. Rodziny na Koncert poświęcony Zesłańcom pt. „Różaniec Sybiracki”. Wystąpią między innymi: Barbara Giewont (solistka Teatru Roma w Warszawie), Jacek Ozimkowski (solista Opery Krakowskiej), Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod dyrekcją Agnieszki Kreiner i inni. Msza św. w intencji Sybiraków w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę będzie odprawiona w Starym Kościele MB Częstochowskiej w poniedziałek 17 września o godz. 11.00. Szczegóły na wywieszonym plakacie. Serdecznie zapraszamy.

6. W niedzielę 16 września – XXVI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej Parafii jeśli będą chętni pojedzie autokar. Wyjazd o godz. 5.45 z Parkingu na Łukaszówkach. Zapisy do środy. Koszt 25 zł.
Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 30 września. Wyjazd o godz. 10.00 z parkingu na Łukaszówkach. Koszt 40 zł.

7. W piątek 14 września tradycyjna pielgrzymka do Krzyża na Giewoncie rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w kościele Św. Krzyża w Zakopanem.
Dzisiaj przed kościołem można nabyć Pismo święte Starego i Nowego Testamentu z ilustracjami i zdjęciami z naszego Sanktuarium. Koszt 50 zł.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Jana Janasa z ul. Na Wilcznik

+ Władysławę Nowicką z ul. Zborowskiego

+ Józefę Dobrzyńską z ul. Małaszyńskiego

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót