Ogłoszenia parafialne

Uroczystość NMP Częstochowskiej, 26.08.2018

Data: 25 sierpień 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 971

Kalendarz liturgiczny:

Dzisiaj - Uroczystość NMP Częstochowskiej

Poniedziałek – wspomnienie św. Moniki

Wtorek - wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

Środa – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela

Sobota – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy


II. Sprawy bieżące
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

2. W związku ze zmianami personalnymi serdecznie witamy w naszej Parafii nowego wikariusza Ks. Mirosława Kozinę oraz siostry: s. Judytę podejmującą posługę zakrystianki w Starym Kościele i s. Michalinę, która przeszła z kościółka MB Częstochowskiej do Sanktuarium Najśw. Rodziny podejmując dalej posługę zakrystianki; s. Milenę – Felicjankę podejmującą zadania katechetki w Szkole Podstawowej nr 1 i życzymy im wielu łask Bożych w pracy dla dobra wspólnoty parafialnej, natomiast siostrom: s. Bronisławie, s. Ewangelinie – katechetkom i s. Joeli – zakrystiance, które zostały przeniesione dziękując, mówimy im „Bóg zapłać”.

3. We wtorek nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.


4. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00. Na mocy postanowienia papieża Franciszka w sobotę na Mszy św. o godz. 15.00 będziemy obchodzić Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony oraz modlić się w intencji POKOJU na świecie z okazji 79 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.


5. W przyszłą niedzielę w Starym Kościele przy ul. Kościeliskiej będzie odprawiona Msza św. o godz. 10.00 w oprawie góralskiej.


6. W piątek 31 sierpnia w 38 rocznicę podpisania porozumień gdańskich - OO. Bernardyni na Bystrem zapraszają na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00, poprzedzoną modlitwą różańcową za zmarłych członków zakopiańskiej solidarności o godz. 17.30.

Są jeszcze dwa wolne miejsca na Pielgrzymkę autokarową do grobu św. Jana Pawła II w 40 rocznicę wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża. Pielgrzymka w dniach 6-12 października 2018r. Koszt 1550zł + 90 euro. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie przed kościołem. Zapisy w kancelarii parafialnej.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

1. + Jadwigę Ostrowską z ul. Nowotarskiej
Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót