Ogłoszenia parafialne

XX Niedziela Zwykła, 19.08.2018

Data: 18 sierpień 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 936

I. Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
Wtorek - wspomnienie św. Piusa X, papieża
Środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej
Piątek – święto św. Bartłomieja, Apostoła
Niedziela - Uroczystość NMP Częstochowskiej
II. Sprawy bieżące

1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci, a za tydzień błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, i później Msza św., w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W przyszłą niedzielę - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W Starym Kościele uroczystość odpustowa! Uroczystą sumę odpustową z procesją wokół kościółka o godz. 10.00 odprawi i wygłosi kazanie Ks. Mirosław Kozina nowy wikariusz naszej parafii.

Także niedzielę 26 sierpnia o godz. 12.30 będzie odprawiona w naszym Sanktuarium Msza św. w 38 rocznicę podpisania porozumień sierpniowych w intencji żywych i zmarłych członków NSZZ „Solidarność”.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót