Ogłoszenia parafialne

19 Niedziela Zwykła, 12.VIII.2018

Data: 11 sierpień 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 1071

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
Wtorek - wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
Środa - Uroczystość Wniebowzięcia NMP
Piątek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej

II. Sprawy bieżące
1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy
Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci.
Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

Dzisiaj przed kościołem można nabyć Pismo święte Starego i Nowego Testamentu z ilustracjami i zdjęciami z naszego Sanktuarium w promocyjnej cenie. Koszt 50 zł.
Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na remont schodów bocznych prowadzących na plac kościelny.

2.W poniedziałek kolejne nabożeństwo i procesja Fatimska po Mszy św. wieczornej. O godz. 19.30 Różaniec fatimski, następnie procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.

3. We wtorek 14 sierpnia br. przed naszym kościołem i w Sanktuarium odbędzie się wydarzenie pod nazwą „Tatrzańskie Worship - Tatrzańskie Uwielbienie”. Będzie to czas wspólnego uwielbienia, słuchania świadectw, modlitwy wstawienniczej. Szczegóły na plakatach oraz na wyłożonych przy prasie katolickiej ulotkach. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą doświadczyć prawdziwej miłości, objawiajacej się w działaniu Ducha świętego w sakramentach i w codziennym życiu każdego z nas. Początek o godz. 15.30. O godz. 16.00 i 17.00 konferencja ze świadectwem. O godz. 19.00 uroczysta Eucharystia. W godz. 20-22 – modlitwa uwielbienia i modlitwa wstawiennicza. Organizatorem jest Szkoła Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej oraz Wspólnota Żywej Wiary z Zakopanego.

4. W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. poświęcimy przyniesione zioła i kwiaty.
W Ludźmierzu odpust ku czci Matki Bożej, Gaździny Podhala. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi Ks. Abp Marek Jędraszewski. Plan uroczystości wywieszony jest w gablocie.

5. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W piątek Msza św. i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Modlitwy i oprawę liturgiczną poprowadzi Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. W uroczystość Wniebowzięcia NMP nasza organistka S. Maria składa śłuby wieczyste. Otoczmy ją w tych dniach szczególną modlitwą.

6. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę autokarową do grobu św. Jana Pawła II w 40 rocznicę wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża. Pielgrzymka w dniach 6-12 października 2018r. Koszt 1550zł + 90 euro. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie przed kościołem.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Martę Mascha z ul. Orkana
+ Elżbietę Chrobak z Al. 3 mają
+ Wojciecha Kołodziejczyka z os. Gładkie
+ Krystynę Śliwa z ul. Krupówki
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót