Ogłoszenia parafialne

XVIII Niedziela Zwykła, 05.08.2018

Data: 4 sierpień 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 903

Poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego

Środa – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

Czwartek - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy

Piątek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

Sobota - wspomnienie św. Klary, dziewicy


II. Sprawy bieżące
1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie Małżeństw.
O godz. 18.30 nabożeństwo do świętej Rodziny.

2. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna wotywna o Św. Janie Pawle II z możliwością ucałowania Jego reliwki. W piątek różaniec i Msza św. w intencji Ojczyzny. Rozpoczęcie o godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek 10 sierpnia o godz. 18.00.
W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.

4. Nasza parafia organizuje autokarową Pielgrzymkę do grobu św. Jana Pawła II w 40 rocznicę wyboru Kard. Karola Wojtyły na papieża, w dniach 6-12 października 2018r. Koszt 1550zl. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie przed kościołem. Zapisy w kancelarii wraz z zaliczką 500zł. Jest jeszcze 8 wolnych miejsc.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

+ Sebastiana Lupa z os. Łukaszówki

+ Marię Stopka z ul. Kościeliskiej

+ Jadwigę Knafel z ul. Strążyskiej

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót