Ogłoszenia parafialne

17. Niedziela Zwykła, 29.07.2018

Data: 28 lipiec 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 864

Kalendarz liturgiczny:
Wtorek - wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
Środa - wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
Sobota – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

Sprawy bieżące
1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie wczasowiczów i turystów, a za tydzień błogosławienie Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

2. W środę w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego będziemy się modlić na Mszach św. w intencji Ojczyzny a w godzinę „W” zabiją dzwony kościelne. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

3. W tym tygodniu wypada 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę.

4. W sobotę 4 sierpnia zapraszamy na koncert „Organy na cztery ręce” w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem. W naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny zagrają na organach: Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa i Ireneusz Wyrwa. Początek koncertu o godz. 20.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

5. Nasza parafia organizuje autokarową Pielgrzymkę do grobu św. Jana Pawła II w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, w dniach 6-12 października 2018r. Koszt 1550zl.
Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie przed kościołem lub można otrzymać w zakrystii. Zapisy w kancelarii wraz z zaliczką 500zł do końca lipca 2018r.
Informujemy iż Powiatowy Dzień Seniora odbędzie się w Bukowinie Tatrzańskiej 3 sierpnia br. Szczegóły na wywieszonym plakacie.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Annę Wydra z ul. Zborowskiego
2. + Kazimierę Habil z ul. Droga na Szymaszkową
3. + Władysława Wysłouch z ul. Słonecznej
4. + Zofię Soboń z ul. Staszica

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót