Ogłoszenia parafialne

XVI Niedziela Zwykła 22.07.2018

Data: 21 lipiec 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 974

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 Niedziela Zwykła – 22 VII 2018

I. Kalendarz liturgiczny:
• Dzisiaj – święto św. Marii Magdaleny
• Poniedziałek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
• Wtorek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
• Środa – święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa
• Czwartek - wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
• Sobota – wspomnienie św. Charbella, prezbitera

II. Sprawy bieżące
1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzania naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia o Św. Rodzinie z Nazaretu z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pokuty
i pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie wczasowiczów i turystów. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
2. W środę po Mszy św. wieczornej poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa.
W czwartek na Mszach św. będziemy modlić się w intencji babć i dziadków z okazji ich święta. Tradycyjnie w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
3. W naszym Sanktuarium w przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 11.00 rozpoczną się wojewódzkie obchody Święta Policji. Przyjadą parlamentarzyści, samorządowcy oraz delegacje ze wszystkich komend powiatowych Policji województwa małopolskiego. Dlatego jeśli to możliwe prosimy wiernych o przyjście na msze św. w innej porze.
4. Nasza parafia organizuje autokarową Pielgrzymkę do grobu św. Jana Pawła II w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, w dniach 6-12 października 2018r. Koszt 1550 zł plus 90 Euro. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie przed kościołem lub można otrzymać w zakrystii. Zapisy w kancelarii wraz z zaliczką 500 zł do końca lipca 2018r.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1.+ Kazimierę Mikołajczyk z ul. Kościelnej
Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót