Ogłoszenia parafialne

XIII Niedziela Zwykła, 01.07.2018

Data: 30 czerwiec 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 955

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
13 Niedziela Zwykła – 1 VII 2018

I. Kalendarz liturgiczny:
• Wtorek – święto św. Tomasza, Apostoła
• Środa – święto, Rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
• Piątek - wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

II.Sprawy bieżące
1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który w dniu 18 stycznia 2016r. został ustanowiony Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 jest sprawowana Eucharystia według formularza o Świętej Rodzinie z Nazaretu. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30.
Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako niedzielę Szkaplerza św. Michała Archanioła. Kazania głosi O. Robert z Miejsca Piastowego, serdecznie Go witamy.

2.We wtorek nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej.
W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

3.W tym tygodniu wypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek 6 lipca o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.

5. Siostry Karmelitanki Bose z ul. Kościelnej zapraszają na nowennę przed uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Rozpoczęcie w sobotę 7 lipca, o godz. 18.00. Nowennę na temat: „A skadże mi to …?” poprowadzi ks. Dariusz Mroczek SCJ. W czasie nowenny, w dni powszednie w kaplicy Sióstr nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.

6. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii.

7. Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem zaprasza na szkolenie przygotowujące do posługi chorym w domu. Zajęcia odbywać się będą w kościele Miłosierdzia Bożego, ul. Chramcówki 19, w każdy wtorek, po wieczornej Mszy św. Pierwsze spotkanie będzie się 3 lipca 2018 r. o godz. 18.30.


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót