Ogłoszenia parafialne

XII Niedziela zwykła, Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, 24.06.2018

Data: 23 czerwiec 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 1000

I. Kalendarz liturgiczny:

Dzisiaj - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
Środa – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy
Czwartek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
Piątek – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

II. Sprawy bieżące
1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który w dniu 18 stycznia 2016r. został ustanowiony Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30. Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie Rodzin.

2. W środę 27 czerwca będziemy obchodzić mały odpust ku czci MB Nieustającej Pomocy. Uroczysta Msza św. z kazaniem, którą odprawi O. Wojciech Idziak, redemptorysta z Kościeliska, będzie sprawowana o godz. 19.00. Wcześniej nowenna połączona z nabożeństwem czerwcowym. Wszystkich serdecznie zapraszamy na uroczystości.

3. W piątek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, oraz po południu o godz.15.00 i 19.00. W Starym Kościele o godz. 8.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych połączone z procesją wokół kościoła.
5. Przyszłą niedzielę 1 lipca br. będziemy obchodzić w naszym Sanktuarium jako niedzielę szkaplerza Świętego Michała Archanioła. Kazania wygłosi O. Robert Ryndak z Miejsca Piastowego. Będzie także możliwość przyjęcia szkaplerza i wstąpienia do bractwa. Natomiast w Starym Kościele o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza św. w oprawie liturgicznej góralskiej.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Franciszkę Stokłosa z os. Kasprusie
+ Janusza Michalca z ul. Łukaszówki
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót