Ogłoszenia parafialne

IX Niedziela Zwykła, 03.06.2018

Data: 3 czerwiec 2018, Niedziela / Ilość wyświetleń: 803

I. Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – wspomnienie bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy

Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny


II. Sprawy bieżące
1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30 (do czwartku połączone z procesją Eucharystyczną). Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu.

2. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek o godz. 18.00 różaniec za Ojczyznę poprowadzony przez grupę Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre”, o godz. 18.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją, a o godz. 19.00 Msza św. w intencji Ojczyzny z okolicznościowym kazaniem.

3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. 10 czerwca br, przed kościołem odbędzie się kiermasz zorganizowany przez dzieci i wolontariuszy z naszej świetlicy parafialnej, aby wesprzeć ich finansowo w wyjeździe wakacyjnym.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Alicję Bielską z ul. Kościuszki
Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót