Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Trójcy Przenajświetszej 27.05.2018

Data: 26 maj 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 1932

I. Kalendarz liturgiczny:
Wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
Środa – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika
Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała)
Piątek – wspomnienie św. Justyna, męczennika


II. Sprawy bieżące
1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30, a od piątku na nabożeństwa czerwcowe. Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie Rodzin.
W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. koncelebrowana będzie sprawowana w naszym Sanktuarium Najśw. Rodziny o godz. 9.30, po której wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Krupówki i Zamoyskiego do kościoła Św. Krzyża. Bardzo prosimy o udekorowanie domów emblematami religijnymi zwłaszcza na trasie procesji, jak również o zamknięcie na czas przejścia sklepów, barów i restauracji. Niech to będzie świadectwo naszej wiary i prośba o Boże błogosławieństwo. Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym.
W ciągu oktawy procesje wokół naszego kościoła odbywać się będą wieczorem o godz. 18.30 rozpoczynając od czwartku.
Spowiedź św. przed Bożym Ciałem będzie podczas codziennych dyżurów i w środę od 6.30-9.00 i od 15.00- 16.00 oraz 18.00-19.30. Prosimy dzieci Pierwszo-komunijne oraz Rocznicowe o przyjście w strojach liturgicznych na Mszę św. i procesję. Próba sypania kwiatów dla dzieci będzie w środę o godz.18.00.

3. W tym tygodniu wypada 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek podczas Mszy św. oraz od godz. 15.00-19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę.

4. W sobotę wyrusza XXI Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda 2018” z Zakopanego do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu pod hasłem „Miłuj...jak siebie samego!” O godz. 7.00 nabożeństwo na rozpoczęcie Pielgrzymki w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, potem przejście szlakiem papieskim i o godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana w Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii lub podczas pielgrzymki; opłata 5zł od uczestnika na ubezpieczenie i znaczek identyfikacyjny.

5. Informujemy iż z wejściem w dniu 25 maja br. przepisów dotyczących ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych RODO wszelkie zaświadczenia kościelne, wyciągi, metryki itp. będą wydawane tylko osobiście lub gdy to jest niemożliwe za pisemnym upoważnieniem danej osoby. Dla osób małoletnich zaświadczenia mogą odebrać tylko rodzice lub prawni opiekunowie.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót