Ogłoszenia parafialne

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 13.05.2018

Data: 12 maj 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 985

I. Kalendarz liturgiczny:
Dzisiaj – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Poniedziałek - święto św. Macieja, Apostoła

Wtorek – wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy

Środa – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski


II. Sprawy bieżące
1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a w przyszłą niedzielę błogosławienie dzieci. Również
w dniu dzisiejszym rozpoczynają się nabożeństwa Fatimskie. W programie o godz. 18.30 nabożeństwo majowe, potem Msza św. z kazaniem, następnie różaniec z rozważaniami i procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec odpowiednio zabezpieczonych przed kapaniem. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na prace remontowe ogrodzenia wokół kościoła.

W poniedziałek 14 maja Ks. Bp Jan Szkodoń zakończy Wizytację Kanoniczną w naszej parafii odwiedzając jeszcze szkoły średnie.

2. W poniedziałek rozpoczęcie septenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: nabożeństwo majowe i Różaniec o godz. 18.30, i później Msza św. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym. W piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza w najbliższy piątek do Sanktuarium Najświętszej Rodziny wszystkich opiekujących się chorymi oraz osoby przeżywające żałobę.

3. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 dzieci z klas III będą przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii św. W sobotę 19 maja dzieci wraz z rodzicami przyjdą na nabożeństwo pokutne o godz. 9.00, a następnie przystąpią do spowiedzi św.


4. Prosimy wiernych, którzy nie mają w najbliższej rodzinie uroczystości komunijnej o przyjście, w miarę możliwości, na Mszę św. o innej godzinie. Módlmy się w intencji tych dzieci i ich rodzin o głębokie przeżycie uroczystości i wytrwanie w miłości przy Chrystusie. Rocznica Pierwszej Komunii św. będzie w niedzielę 27 mają na Mszy św. o godz. 9.30.

5. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza nasz dekanat Zakopiański do wzięcia udziału w uroczystościach w dniu 22 maja br. w Sanktuarium Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach. O godz. 17.00 Msza św., a później procesja różańcowa światła. Wspólny wyjazd autokarem do Łagiewnik będzie 22 maja o godz. 13.30 z parkingu przy Łukaszówkach. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

Także w sobotę 26 maja będzie wyjazd do Krakowa na Wawel na święcenia kapłańskie naszego diakona Bartłomieja. Wspólny wyjazd autokarem o godz. 6.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót