Ogłoszenia parafialne

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA, 06.05.2018

Data: 5 maj 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 919

I. Kalendarz liturgiczny:
Dzisiaj – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
Wtorek – uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika, głównego patrona Polski
Niedziele – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

II. Sprawy bieżące
1. W naszej parafii trwa Wizytacja Kanoniczna Ks. Bpa Jana Szkodonia. Po Mszy św. o godz. 12.30 błogosławieństwo małżeństw powyżej 15 lat pożycia małżeńskiego, a po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławieństwo małżeństw do 15 roku pożycia. O godz. 16.00 w sali Teatralnej będzie spotkanie z członkami wszystkich grup dorosłych: Apostolstwa Dobrej Śmierci, Bractwa św. Michała Archanioła, Żywego Różańca, Grupy Modlitewnej, Kręgu Domowego Kościoła, Studium Apostolstwa Świeckich. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy osoby starsze, samotne, chore. Wieczorem o godz. 20.00 spotkanie z Radą Parafialną i pracownikami parafii. W poniedziałek 7 maja po Mszy św. o godz. 8.00 Ks. Bp Jan odwiedzi Przedszkola i szkoły podstawowe. Po południu o godz. 15.00 nawiedzi szpital na Gładkim. Dokończy także odwiedziny w domach sióstr zakonnych i o godz. 19.00 na Mszy św. wieczornej nastąpi oficjalne zakończenie wizytacji. Zapraszam wszystkich do uczestniczenia w tym czasie łaski!
Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30.

2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym; w czwartek wieczorem Msza św. wotywna o św. Janie Pawle II i możliwość ucałowania relikwii; w piątek różaniec za Ojczyznę poprowadzony przez grupę Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” o godz. 17.45. O godz. 19.00 Msza św. z okolicznościowym kazaniem.

3. W czwartek 10 maja br. rozpoczyna się 13 Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „SzukałemWas...” W sobotę 12 maja Msza św. w naszym Sanktuarium. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.

4. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na remont ogrodzenia wokół naszego kościoła. Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem serdecznie dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę podczas zbiórki przy naszym kościele. Zebrano 8221 zł. Bóg zapłać.

5. Oprócz zaproszenia do udziału w procesji ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę w dniu 13 maja, Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza nasz dekanat Zakopiański do wzięcia udziału w uroczystościach w dniu 22 maja br. w Sanktuarium Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Łagiewnikach. O godz. 17.00 Msza św., a później procesja różańcowa światła. Wspólny wyjazd autokarem do Łagiewnik będzie o godz. 13.30 z parkingu przy Łukaszówkach. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Annę Bińkowską z ul. Sienkiewicza
2. + Marię Radwańską z Al. 3-go Maja
Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót