Ogłoszenia parafialne

5 Niedziela Wielkanocna, 29.IV.2018

Data: 29 kwiecień 2018, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1306

Kalendarz liturgiczny:

Dzisiaj święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

Wtorek uroczystość Św. Józefa, rzemieślnika

Środa wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

Czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski

Piątek wspomnienie św. Floriana, męczennika

Sobota wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera


II. Sprawy bieżące
1. Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie wczasowiczów i turystów, a za tydzień błogosławienie Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

2. We wtorek w naszym Sanktuarium zgodnie ze Statutem przeżywać będziemy Uroczystość odpustową ku czci Św. Józefa, rzemieślnika, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św. odprawiane w tym dniu o godz. 6.30, 8.00; 9.30; suma o 11.00 oraz o godz. 15.00 i 19.00.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w naszych kościołach w porządku niedzielnym. Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00 odprawi i wygłosi kazanie Ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Tegorocznych maturzystów zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00.

4. Nabożeństwa w tym tygodniu: dzisiaj rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika. We wtorek o godz. 18.30 pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne połączone z majówką. W tym tygodniu wypada 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek podczas Mszy św. oraz w piątek od godz. 15.00. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek lub w sobotę.

5. W piątek 4 maja br. rozpoczyna się w naszej parafii Wizytacja Kanoniczna Ks. Bpa Jana Szkodonia. O godz. 16.00 Ks. Bp odprawi Mszę św. i spotka się w wiernymi na Gubałówce. Następnie o godz. 18.00 spotka się w sali teatralnej z Liturgiczną Służbą Ołtarza, Scholą Stokrotki, młodzieżą z KSM-u oraz młodzieżą z Młodego Misjonarza. W sobotę 5 maja odwiedzi domy zakonne sióstr z naszej parafii, a o godz. 15.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania. O godz. 18.00 zgromadzimy się na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej, gdzie Ks. Bp poprowadzi modlitwy za poległych za Ojczyznę oraz w intencji naszych bliskich zmarłych. Po wieczornej Mszy św. o godz. 20.00 Ks. Bp spotka się z Zespołem Charytatywnym, pracownikami i członkami Hospicjum Jezusa Miłosiernego, Stwardnienia Rozsianego, Stacji Caritas, Kuchni brata Alberta oraz Wspólnoty„Mamre”. W niedzielę 6 maja br. praktycznie na każdej Mszy św. Ks. Bp wygłosi homilię lub przed błogosławieństwem skieruje do nas parę słów. O godz. 10.00 w Starym Kościele spotka się ze Związkiem Podhala. Na godz. 9.30 zapraszamy dzieci, a na 11.00 wszystką młodzież. Po Mszy św. o godz. 12.30 będzie indywidualne błogosławieństwo małżeństw powyżej 15 lat pożycia małżeńskiego, a po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławieństwo małżeństw do 15 roku pożycia. O godz. 16.00 w sali Teatralnej będzie spotkanie z członkami wszystkich grup dorosłych: Apostolstwa Dobrej Śmierci, Bractwa św. Michała Archanioła, Żywego Różańca, Grupy Modlitewnej, Kręgu Domowego Kościoła, Studium Apostolstwa Świeckich. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy osoby starsze, samotne, chore. Wieczorem o godz. 20.00 spotkanie z Radą Parafialną i pracownikami parafii. W poniedziałek 7 maja po Mszy św. o godz. 8.00 Ks. Bp Jan odwiedzi Przedszkola i szkoły podstawowe. Po południu o godz. 15.00 nawiedzi szpital na Gładkim. Dokończy także odwiedziny w domach sióstr zakonnych i o godz. 19.00 na Mszy św. wieczornej nastąpi oficjalne zakończenie wizytacji. Zapraszam wszystkich do uczestniczenia w tym czasie łaski! Przed kościołem młodzież rozdaje Program Wizytacji, proszę aby był on w każdym domu.

6. Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja 2018r. Korzystających z dej dyspensy zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych, zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Władysława Pawlarczyka z ul. Kościelnej
2. + Danutę Luter z ul. Zborowskiego
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót