Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 22.04.2018

Data: 22 kwiecień 2018, Niedziela / Ilość wyświetleń: 749

I. Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

Środa – święto św. Marka, Ewangelisty

Sobota – wspomnienie św. Joanny Beretty Molla


II. Sprawy bieżące
1. Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw w tej intencji.
Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie wczasowiczów i turystów.
Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
Dzisiaj wolontariusze kwestują przy naszym sanktuarium na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Hospicjum prowadzi domową opiekę nad nieuleczalnie chorymi i niesie im codzienną pomoc. Nie można tej pomocy przerwać, ani jej w przyszłości odmówić. Dlatego prosimy o wsparcie tej akcji.

2. W poniedziałek na wieczornej Mszy św. będziemy modlić się w intencji solenizantów Ks. kanonika Wojciecha i P. Organisty. Serdecznie zapraszamy.

3. We wtorek wieczorem nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, a w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

4. Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza chorych i ich rodziny na Mszę św. do Sanktuarium Najświętszej Rodziny w czwartek – 26 kwietnia o godz. 15.00.

5. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zaprasza naszą wspólnotę parafialną na podjęcie modlitewnego czuwania podczas nocnej Adoracji w dniu 26 kwietnia 2018r. tj. z czwartku na piątek. Chętni na wspólny wyjazd proszeni są o zapisywanie się w zakrystii jeszcze tylko dziś. Koszt wyjazdu 10 zł.

Także w dzisiejszą niedzielę 22 kwietnia br. Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Zakopanem przy ul. Kościeliskiej 47a ogłasza dzień otwarty dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak wygląda szkoła od środka. Szkołę będzie można zwiedzić w godz. 14.00-16.00.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:

1. + Aleksandrę Żeglin z os. Gładkie

Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót